Me teame, et maa on meie keha, vesi meie veri ja viljakas muld meie toit ja tervis. Mida külvame, seda ka lõikame – seetõttu me suitsukonidest, veest ja mullast räägimegi.

Me oleme noor keskkonnahoiule orienteeritud rühmitus, kes alustas oma tegevust vabatahtlikke koristustalguid korraldades ja seejärel koos talgulistega piknikku pidades. 2019. aastal toimunud koristuste käigus sai aina selgemaks,  et meie prügi olemus on sõltuvuslik ning lisaks talgute korraldamisele on tarvis keskenduda sõltuvuspõhjuste mõistmisele, “prügipimeduse” likvideerimisele ja keskkonnaharidusele. 2020. aasta suvel märgistati Eestimaa viieteistkümnes suurimas linnas ja sadamas üle 1000 sadevee kaevuluugi, et teavitada inimesi, millist ohtu keskkonnale kujutavad endast koos sademeveega Läänemerre satuvad sigaretikonid.

Selle aasta teavituskampaania esimeseks sammuks on Tallinna linnas märgistatud kaevuluukide värskendamine ning koos Tallinna elanikega 250 uue kaevuluugi märgistuse asukoha leidmine.

Meie meeskonda kuuluvad kõik, kes soovivad kaasa aidata keskkonnateadliku ja puhtama Eesti loomiseks, meiega on oodatud liituma kõik leidlikud ja hoolivad inimesed, kes oma erinevate oskuste ja võimalustega panustada saavad. Meile annavad tuge ka Maailmakoristuspäev Eestis, Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, Tallinna Vesi, Tallinna Sadam ja Phillip Morris.

info@merialgabsiit.ee
Facebook/merialgabsiit
Patreon/merialgabsiit

MTÜ Pühapäevane prügikoristus piknikuga
EE432200221073470763